Krátké vzkazy

Text
Nebyly přidány žádné příspěvky.

U Koťátek (u Renaty)

To jsme MY, KOŤATA

Jmenujeme se KOŤATA. Říkají nám koťata „VELKÁ“, protože jsme o trochu starší, než kamarádi v sousední třídě – Koťata malá. Je nás 12, z toho jenom 4 holky a zbytek tvoří 8 kluků. Je nám 4-5 let. Naše paní učitelka se jmenuje RENATA ŠVECOVÁ. V Koťátkách se potkáváme ještě s Věrkou, která se stará o čistotu, a s paní kuchařkou Janou, která nám vydává obědy.

Naše třída

Třída KOŤAT je v prvním patře MŠ po pravé straně. Naše třída je materiálně vybavená přiměřeně našemu věku. Máme 2 velikosti židlí, každý sedí na té, která mu fyzicky vyhovuje. Máme zde dostatek hraček, stavebnic, skládaček, kuchyňku s vybavením, a když máme náladu, můžeme se i sklouznout na SKLUZAVCE.

Provoz třídy KOŤÁTEK

- provoz MŠje od 6.00 hod– všechny děti se scházejí ve třídě U BERUŠEK

- v 7.00 hod přecházíme spolu s Liškami do naší třídy

- v 7.30 hod odchází Lišky do své třídy

- v 15.00 hod k nám přichází kamarádi Lišky

- v 15.15. hod odcházíme i s Liškami do třídy Berušek, kde se všechny děti rozcházejí

- provoz MŠ je ukončen v 16.30 hod

Organizace třídy

Kolem půl 9. hod uklízíme hračky. Jdeme s e společně pozdravit a v kruhu si pak povídáme o tom, co jsme zažili a co budeme dělat. S kytarou nebo klavírem si zpíváme písničky a pak nás čeká pohyb v podobě protažení a hraní pohybových her.

Svačíme v 9 hodin a následněse učíme něco nového – prohlížíme si knihy, vyprávíme si pohádky, nebo hrajeme divadlo. Jindy zase malujeme, vyrábíme, nebo zkoušíme vyplnit pracovní list. Dbáme na to, abych správně drželi tužku. Pak už se nemůžeme dočkat, až půjdeme ven. Často chodíme na procházky kolem Jordánu, na dopravní hřiště, do botanické zahrady a někdy také zůstaneme na zahradě, kde si hrajeme v písku nebo využíváme skluzavku a horolezeckou stěnu.

Obědváme v 11:30. Po obědě čekáme na koberci, než si pro nás přijdou rodiče. Některé děti ve školce odpočívají spolu s pohádkou. Když se nám nepodaří usnout, chvilku si odpočineme a pak si můžeme jít potichu hrát ke stolečku, kde si vybereme takovou činnost, která neruší spící kamarády.

Svačinka je ve 14.00 hod, potom si děti hrají a čekají na rodiče.

Pravidla naší třídy

Rodiče nám děti předávají i přebírají osobně ve dveřích třídy. Je tak možná ranní i odpolední komunikace. Pro předávání hromadných informací používáme nástěnky v šatně nebo internetové stránky školky. Osobní věci nejraději vyřizujeme ústně. Dítě můžete přihlásit (odhlásit) kdykoliv ústně, telefonicky, zápisem do sešitu v šatně.

Každý pátek si domů bereme ručník na vyprání a 1x za 3 týdny si nosíme i povlečení.

Již v loňském roce jsme nastavili pravidla chování, která letos jen připomínáme a prohlubujeme. Týkají se jak osobních vztahů (pěstování kamarádství, ochota, vzájemná pomoc, důvěra…), tak i vztahům k hračkám, věcem ve třídě i na zahradě, k úklidu, atp. Děti již pochopily, že doma mají jiná pravidla, než ve školce a oboje musí respektovat.

Děti si při svačině samy nosí ke stolu naplněný hrneček a talíř s jídlem, které si po sobě také samy odnesou. Děti si mohou vybrat velikost chleba a volí si, zda chtějí pít vodu, čaj nebo džus. Oběd probíhá obdobně, pouze polévku nalévá p. učitelka. Dbáme na hygienu – používáme mýdlo, šetříme vodou. Hodně větráme, cvičíme, jíme ovoce a zeleninu. Chodíme na dlouhé procházky, sportujeme, učíme se vhodně oblékat.

Jsme již sehraná parta, všechno nás baví a hlavně, máme se rádi a těšíme se na sebe!

Zveme vás k nahlédnutí do naší třídy:

img img